Niemal równolegle do Europejskiego Forum Sieci Dziedzictwa Kulinarnego odbywają się w Poznaniu Targi Smaki Regionów, podczas których prezentują się wszystkie polskie województwa, a najsilniej z nich Wielkopolska.

Article zrzut ekranu 2017 09 23 o 20.16.14

- Jednocześnie na Targach Poznańskich ruszyły Targi Smaki Regionów, podczas których Wielkopolska po raz kolejny promuje się mocno, w tym roku na 350m2 stoisku. Na stoisku wystawia się 43 producentów, w tym 38 to członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego – mówi wicemarszałek Grabowski. – Na targach są również przedstawiciele pięciu regionów zagranicznych, które należą do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, m.in. Region Sibu z Rumunii oraz Region Rozwoju Północ z Mołdawii.

Wielki wkład Wielkopolski w promocję Sieci Dziedzictwa Kulinarnego podkreślił Niclas Fjellström Europejski Koordynator Sieci Dziedzictwa Kulinarnego – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego znakomicie działa jeśli chodzi o promocję Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Dla naszej sieci z jednej strony jest istotne to, aby pokazywać nowe idee, nowe pomysły, a z drugiej strony aby sięgać do tradycji. Dlatego też bardzo się cieszymy z tego powodu, że ta impreza jest połączona ze Smakami Regionów, ponieważ właśnie tam jest pokazane bogactwo silnej polskiej tradycji.

Wielkopolska jest jednym z najbardziej prężnych regionów jeśli chodzi o tematykę Dziedzictwa Kulinarnego. – Obecnie zrzesza już 124 członków. Kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy organizatorami Europejskiego Forum Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, chcieliśmy wyróżnić naszych członków Wielkopolskiej Sieci – mówi Mateusz Sieradzki Koordynator Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Dlatego oprócz stoisk na Targach Smaki Regionów zostały także zorganizowane wizyty studyjne u poszczególnych członków Sieci. Delegacja z Europejskiej struktury Sieci Dziedzictwa Kulinarnego z Niclasem Fjellströmem na czele odwiedziła między innymi firmę produkującą Kaliskie Andruty, Domowe Soki oraz Dwór Chotów.

Zobacz także
Thumb article dsc 0021
Andruty Kaliskie będą reprezentowały nasz region...
Thumb 7327 920
Masarnia Cekcyn – szynka wiejska wędzona
Thumb img 3328
Czosnek Latowicki - smak, zdrowie i tradycja!

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu