Już w środę 5 grudnia świąteczny nastrój zagości w gminie Lubin. O godz. 18.00 w świetlicy w Krzeczynie Małym odbędzie się konkurs kulinarny „Tradycje Bożonarodzeniowe".

Article tradycje bozonarodzeniowe
fot. foto: organizator

Swój udział w konkursie zgłosiło 16 uczestników – w większości są to członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Każdy z uczestników zaprezentuje tradycyjny stół wigilijny oraz maksymalnie 3 potrawy konkursowe. Oceny potraw konkursowych dokona jury powołane przez organizatora – Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce.

Ocenie podlegać będą: składniki, walory smakowe, kompozycje potraw, estetyka wykonania i podania, elementy związane z tradycyjnością i regionalnością, oryginalność przygotowanej potrawy jako element dziedzictwa kulturowego i nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowych. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia za prezentowane potrawy a zespół, który przygotuje najoryginalniejszy stół wigilijny otrzyma Puchar Wójta Gminy Lubin.

Konkursowi towarzyszyć będą prezentacje stołów wigilijnych oraz koncerty zespołów z Krzeczyna Wielkiego: zespołu folklorystycznego „Lubin", młodzieżowego zespołu „Iskra" i solisty Michała Satławy z Krzeczyna Małego.

Zobacz także
Thumb o nas
Galicja - wielopokoleniowa tradycja wytwarzania ...
Thumb maxresdefault
Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” - Twarożek...
Thumb zrzut ekranu 2017 09 23 o 20.16.14
Wielkopolska podczas Targów Smaki Regionów

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu