Już w środę 5 grudnia świąteczny nastrój zagości w gminie Lubin. O godz. 18.00 w świetlicy w Krzeczynie Małym odbędzie się konkurs kulinarny „Tradycje Bożonarodzeniowe".

Article tradycje bozonarodzeniowe
fot. foto: organizator

Swój udział w konkursie zgłosiło 16 uczestników – w większości są to członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Każdy z uczestników zaprezentuje tradycyjny stół wigilijny oraz maksymalnie 3 potrawy konkursowe. Oceny potraw konkursowych dokona jury powołane przez organizatora – Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce.

Ocenie podlegać będą: składniki, walory smakowe, kompozycje potraw, estetyka wykonania i podania, elementy związane z tradycyjnością i regionalnością, oryginalność przygotowanej potrawy jako element dziedzictwa kulturowego i nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowych. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia za prezentowane potrawy a zespół, który przygotuje najoryginalniejszy stół wigilijny otrzyma Puchar Wójta Gminy Lubin.

Konkursowi towarzyszyć będą prezentacje stołów wigilijnych oraz koncerty zespołów z Krzeczyna Wielkiego: zespołu folklorystycznego „Lubin", młodzieżowego zespołu „Iskra" i solisty Michała Satławy z Krzeczyna Małego.

Zobacz także
Thumb article dsc 0021
Andruty Kaliskie będą reprezentowały nasz region...
Thumb 11302 920
PPHU Agromlecz Sp. z o.o. - produkty mleczne z t...
Thumb zrzut ekranu 2017 09 17 o 20.49.41
Zapraszamy na Europejskie Forum Sieci Dziedzictw...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu