W samym sercu Wysowej, na skraju Parku Zdrojowego, od prawie stu lat, stoi Stary Dom Zdrojowy. Pamięta jeszcze pierwsze lata XX wieku, kiedy na początku swego istnienia służył kuracjuszom jako lecznicze łazienki. Jego świetność została jednak przyćmiona latami wojen i komunizmu. W latach 80. ubiegłego stulecia zaczęto w nim przyjmować gości na pokoje. – My zaś, od początku 2007 roku historię Domu Zdrojowego piszemy dalej niestrudzenie i pragniemy przyjmować naszych gości z całą prostotą i galicyjską serdecznością – podkreśla właścicielka Barbara Miernik.

Article article wysowa wiosna
fot. Stary Dom Zdrojowy

Kiedy Stary Dom Zdrojowy zaprasza na odpoczynek, jest w tym tyle z gościnności, ile dumy z przytulnie i wygodnie urządzonych wnętrz. Każdy z pokoi, to odmienny wystrój i nastrój. Dominują motywy kwiatowe, atmosfera starego dworku i widok z okien na Park Zdrojowy, gazony kwiatowe, pijalnię wód mineralnych i fontannę.

Stary Dom Zdrojowy to odpowiednie miejsce dla tych, którzy chcą spędzić urlop aktywnie, zwiedzając uznane zabytki architektury drewnianej i kultury łemkowskiej, a także jeżdżąc na rowerze, spacerując po beskidzkich szlakach, nie wspominając o cudownych wyprawach do lasu na grzyby.

Dodatkowo, w restauracji znajdującej się w Starym Domu Zdrojowym goście mogą spróbować galicyjskich specjałów, przygotowywanych z najświeższych produktów, pochodzących z zaprzyjaźnionych okolicznych gospodarstw. Aż 15 specjałów Restauracji zostało wpisanych do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska. Są to: kiszone rydze, żur na kiszonych rydzach, rydze marynowane z dodatkiem miodu, rydze po łemkowsku z pomidorami, makaron z rydzami w wiejskiej śmietanie z zieloną pietruchą, pasta rydzowa, rydze smażone na gęsim smalcu, kluski barchanowe (cepeliny) faszerowane rydzami, smalec z rydzami, krakersy razowe, żytni chleb na zakwasie, maczanka po krakowsku, gęsie pipki, kreplach z nadzieniem z gęsich żołądków i włoskiej kapusty, krakowska pascha pod białą czekoladą.

Więcej o Starym Domu Zdrojowym dowiecie się na: http://www.wysowa.com.pl/

Zobacz także
Thumb 2
Dworek Wymysłowo - jedyne w Europie Muzeum India...
Thumb o nas
Galicja - wielopokoleniowa tradycja wytwarzania ...
Thumb zrzut ekranu 2017 09 17 o 21.01.34
Przyjedź na Smaki Regionów

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu