Pasieka Kujawska jest firmą rodzinną położoną na Kujawach w Kaliskach koło Lubienia Kujawskiego, w pobliżu malowniczego jeziora Lubieńskiego. Firma powstała z zamiłowania do pszczelarstwa. Początki pasieki sięgają 1921 roku, kiedy hodowlą pszczół zajmował się senior rodziny – Szymon Pawłowski. Szybko pszczelarstwo stało się jego pasją, którą “zaraził” kolejne pokolenia. Obecnie pasiekę prowadzi już czwarte pokolenie rodziny Pawłowskich.

Article 7338 920
fot. Pasieka Kujawska

Pasieka Kujawska od początku istnienia nastawiona jest na pozyskiwanie miodów najlepszych gatunków. Korzystając z ekologicznie czystych terenów dorzecza Zgłowiączki, lokalnej flory oraz braku przemysłu, produkuje miody wielokwiatowe o szczególnych, unikatowych walorach smakowych. Kujawskie miody były wielokrotnie wyróżniane na targach i wystawach rolniczych, m.in. na Dniach Pola w Zarzeczewie.

Chcąc zapewnić swoim klientom pełną gamę Polskich Miodów Pszczelich Pasieka współpracuje ze znakomitymi pszczelarzami z innych regionów Polski. Wśród miodów Pasieki Kujawskiej możemy wyróżnić: wielokwiatowy, gryczany, spadziowy, rzepakowy, z pyłkiem kwiatowym, z lipy, leśny, akacjowy oraz wrzosowy.

Więcej dowiecie się na: http://www.miodpszczeli.pl/index.php?mod=content_o_nas&nt=5,0,

Zobacz także
Thumb article dsc 0021
Andruty Kaliskie będą reprezentowały nasz region...
Thumb art
Miód lipowy i jego właściwości
Thumb 5247 920
Bankiet Wiesław Królak – smacznie, sprawnie, pro...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu