J.A.W. Łącz s.c. to firma rodzinna, która od 1992 roku produkuje oleje tłoczone na zimno – lniany, rzepakowy i słonecznikowy, z najwyższej jakości ziaren pochodzących z własnego 160 ha gospodarstwa. Od 3 lat w produkcji roślinnej wdrażana jest technologia Efektywnych Mikroorganizmów, która pozwala na znaczne obniżenie ilości stosowanych środków plonotwórczych, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości i ilości plonu.

Article jkr 6127 1431
fot. oleje-swiecie

Oprócz olejów firma oferuje brykiet ze słomy rzepaczanej, odolejony len mielony oraz kwalifikowane materiały siewne. Sam proces produkcji oleju odbywa się przy pomocy prasy ślimakowej na zimno, to znaczy, że temperatura nasion nie przekracza 60 stopni C. Następnie olej trafia do osadników, gdzie podlega procesowi sedymentacji (osiadania). Po 10 dniach odstania, olej bez żadnych dodatkowych zabiegów jest butelkowany i trafia do sprzedaży. Takim sposobem, w każdej butelce olejów znaleźć można zapach ziemi i smak pasji, jaką rodzina Łączów wkłada w jego produkcję.

- Misją naszej firmy jest dbanie o zdrowsze odżywianie się naszych klientów poprzez dostarczanie produktów tworzonych w zgodzie z naturą. Za główny cel postawiliśmy sobie tworzenie olejów i makuchów (wytłoczyn) z najwyższej jakości ziaren, przy ograniczonej ilości nawozów i w sposób całkowicie naturalny. Cel ten osiągamy przede wszystkim dzięki zaufaniu do siebie nawzajem, bo przecież jesteśmy rodziną, ale także mamy pełną kontrolę nad procesem produkcji i jesteśmy dumni ze sposobu uprawy nasion – podkreślają właściciele producenta Olejów Świecie.

Więcej dowiecie się na: http://oleje-swiecie.pl/

Zobacz także
Thumb 7327 920
Masarnia Cekcyn – szynka wiejska wędzona
Thumb 5247 920
Bankiet Wiesław Królak – smacznie, sprawnie, pro...
Thumb zrzut ekranu 2017 09 17 o 21.01.34
Przyjedź na Smaki Regionów

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu