Inpol Gronikowscy sp.j. powstała na początku lat osiemdziesiątych minionego stulecia jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Obecna siedziba firmy mieści się w budynku przy ul. Toruńskiej w Inowrocławiu, a jej oferta to cukierki krówki (Krówka Kujawska i Pomadka mleczna), drażetki oraz wafle i cukierki czekoladowe.

Article 8270 920
fot. INPOL Gronikowscy sp.j.

Firma była wielokrotnie beneficjentem dotacji z funduszy Unii Europejskiej. Przy produkcji stosowana jest tradycyjna technologia z bardzo dużym wkładem pracy ręcznej i z tego powodu kapitał ludzki w firmie odgrywa dużą rolę. Do produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości surowce, które pochodzą z Kujaw lub pobliskich regionów.

Produkty sprzedawane są głównie w Polsce oraz eksportowane są na Węgry, Litwę, do Słowacji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyroby gotowe otrzymywały nagrody i certyfikaty: HIT 2009; Doceń Polskie, a firma posiada certyfikat Fair Play z roku 2012.

- Nasza prawdziwa specjalność to cukierki krówki. Jednak, jako dbający o ciągły rozwój, producent słodyczy dokładam starań, by stale aktualizować i poszerzać naszą ofertę o nowe artykuły i smaki. W chwili obecnej oferujemy naszym klientom również drażetki oraz wafle czekoladowe i przekładane kremem o różnych smakach – waniliowym, cytrynowym czy orzechowym – tłumaczy właściciel firmy. Regionalną specjalnością są również kujawskie chrupki czekoladowe – Michasie.

Więcej dowiecie się na: http://www.inpol.co/

Zobacz także
Thumb maxresdefault
Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka” - Twarożek...
Thumb 2
Dworek Wymysłowo - jedyne w Europie Muzeum India...
Thumb 7327 920
Masarnia Cekcyn – szynka wiejska wędzona

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu