Poszukiwaczy regionalnych smaków na pewno ucieszy kolejny Frymark, który co dwa tygodnie odbywa się w Bydgoszczy. Już w najbliższą niedzielę (20.07.) poszukiwacze smaków, którzy na trasie swoich wakacyjnych podróży przemierzać będą przez województwo kujawsko-pomorskie, powinni zahaczyć o to miasto nad Brdą, bo nie będą żałować – bywalcy Frymarku bydgoskiego z pewnością potwierdzą te słowa.

Article 200714
fot. www.frymarkbydgoski.pl

W najbliższą niedzielę, 20 lipca, w bydgoskim Klubie Mózg, przy ul. Parkowej 2 odbędzie się kolejny FRYMARK. A co to jest Frymark? – z nieukrywaną niepewnością zapyta jeden, czy drugi. Otóż, jak piszą o sobie organizatorzy na stronie FRYMARKBYDGOSKI.PLNie wiesz, co to Frymark? To cykliczny jarmark z produktami regionalnymi i ekologicznymi. Zasada jest taka, że na FRYMARKU, przed zakupem, wszystkiego można spróbować – nikt Was nie będzie namawiać do zakupów za wszelką cenę, nikt się nie obrazi jak powiedzie, że to nie jest Wasz smak. Po prostu: smakujecie bez zobowiązań i kupujecie to co przypadnie Wam do gustu. A zatem, dla poszukiwaczy kulinarnych doznań, jest bardzo ciekawa inicjatywa.

Ale to jeszcze nie wszystko, bo z informacji na stronie organizatorów dowiedzieć się można także i o tym, że każdy ‘rasowy’ i mniej ‘rasowy’ znawca i poszukiwacz regionalnych i lokalnych smaków w czasie Frymarku bydgoskiego może uzyskać informacje, z jakich produktów powstały smakołyki, jakich użyto przypraw albo na czym wędzone były finalne pyszności. Zagadnienia mogą być jednak znacznie szersze i bardziej skomplikowane, bo – Wszelkie pytania dozwolone, a najtrudniejsze najmilej widziane.

Naszych Czytelników nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej imprezie promującej produkty regionalne i ekologiczne. A może ktoś napisze do naszej redakcji kilka zdań swoich wrażeń po Frymarku?


FRYMARK to cykliczny jarmark produktów ekologicznych i regionalnych połączony ze sprzedażą rękodzieła odbywający się w klubie Mózg w Bydgoszczy. Frymark Bydgoski jest inicjatywą ludzi, którzy chcą promować dobre produkty żywnościowe z naszego regionu i nie tylko oraz wyroby rękodzieła ku pociesze oczu. Jarmark jest imprezą cykliczną odbywającą się co dwa tygodnie. Miejsce spotkania to najpopularniejszy klub w Bydgoszczy zlokalizowany w samym jej centrum – MÓZG – odwiedzany od lat przez całe rzesze ludzi młodych duchem. Znajdziecie tu świeży chleb, sery i twarogi, przetwory owocowe i warzywne, wędliny i wiele innych poszukiwanych przez smakoszy produktów. Promujemy tych, którzy w swoich produktach trzymają się tradycyjnych zasad blisko zdrowia i natury. (źródło: frymarkbydgoski.pl)


FRYMARK BYDGOSKI
Termin: 20.07.2014 r., niedziela
Godz.: 11.00 – 15.00
Miejsce: Klub Mózg, ul. Parkowa 2, Bydgoszcz (między wjazdem na parking w Galerii Handlowej Drukarnia a wyjściem z dawnego Kina Pomorzanin)
Bilety: wstęp WOLNY
Wśród stoisk:
- chleby pieczone na zakwasie – zróbcie zapas na cały tydzień,
- wędliny,
- soki i syropy,
- przetwory z warzyw i owoców,
- przetwory mleczne z krowiego mleka,
- sery i twarogi z mleka koziego,
- warzywa,
- domowe wypieki,
- jaja ekologiczne – lepiej zabierzcie wytłoczki,
- ekologiczna kapusta i ogórki kiszone,
- świeże zioła i przyprawy (werbena, rozmaryn, liść laurowy),
- oleje tłoczone na zimno – duży wybór,
- niebanalne rękodzieło: szyte, malowane, szydełkowane,
- kosmetyki naturalne.

Województwo: kujawsko-pomorskie

Więcej informacji:
- strona internetowa: FRYMARKBYDGOSKI.PL
- Facebook: FRYMARK BYDGOSKI

Zobacz także
Thumb zrzut ekranu 2017 09 23 o 19.18.08
Sukces Europejskiego Forum Dziedzictwa Kulinarnego
Thumb art
Miód lipowy i jego właściwości
Thumb article dsc 0021
Andruty Kaliskie będą reprezentowały nasz region...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu